سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 90000091 (شماره رایگان)

آشنایی با روش استعلام یارانه با پیام رسون

1401-10-23 21:43:14 30 0 0

خیلی از مردم هستند که هر ماه پیگیر دریافت یارانه هستند و میخواهند بدانند چه تاریخی یارنه به حسابشان واریز میشود و یا آنکه اصلا مشمول دریافت یارانه هستند یا نه ؟ یکی از راه هایی که مردم میتوانند با استفاده از آن استعلام دریافت یارانه داشته باشند ، استفاده پیامک میباشد . در واقع این طور میتوان گفت که در عرض چند دقیقه میشود از وضعیت پرداخت یارانه مطلع شد . 

اگر میخواهید با نحوه ی استعلام یارانه با پیامک آشنا شوید پیشنهاد میکنم تا پایان این مقاله با نمایندگی سامانه پیامکی پیام رسون همراه باشید . 

 

 

لازمه استعلام یارانه با پیامک : 

در سال های گذشته دریافت یارانه به صورت های مختلفی انجام میشد . در ابتدای شروع این کار ، یارانه به صورت نقدی به خانواده ها پرداخت میشد و بعد از به وجود آمدن مشکلات متعدد و کمی نقدینگی تصمیم به آن شد که مبلغ یارانه به حساب سرپرست هر خانواده واریز شود . در این مورد هم خیلی از افراد بودند که موفق به دریافت اس ام اس واریز از طریق پنل پیامکی نمیشدند . بعد از آن تصمیم بر آن شد که افراد جامعه را بر اساس شرایطی مشابه در دهک های مختلف تقسیم بندی کنند و بر اساس نوع دهک یارانه پرداخت شود . علاوه بر آن بعضی از دهک ها هستند که مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی نیز میشوند . 

پس لازم است که بدانیم برای دریافت یارانه دولت در چه نوع دهکی قرار داریم و چه مبلغی به هر خوانواده تعلق میگیرد . 

 

 

 

روش های مختلف استعلام یارانه : 

 

1- تلفن گویا؛ استعلام یارانه با کد ملی بدون پیامک
اگر به هر دلیلی به تلفن همراهتان دسترسی ندارید، با شماره گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ تماس بگیرید. پس از وصل شدن، از شما خواسته می‌شود تا شماره تلفن و کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنید. البته با این روش نمی‌توانید از وضعیت دهک خانوار مطلع بشوید. اگر با تماس و وارد کردن کد ملی موفق به استعلام یارانه خود نشدید، بهتر است با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره ۰۲۱۶۳۶۹ تماس بگیرید تا اپراتور راهنمایی‌تان کند.

 

2- استعلام یارانه با کد ملی پیامکی؛ آفلاین و سریع
اگر به دنبال اطلاعات سرپرست خانوار و تعداد اعضای خانواده هستید، کافی است به شماره ۳۰۰۰۰۰ پیامک دهید و این اطلاعات را از مرکز آمار بگیرید. در صورت وجود هرگونه مغایرت در اطلاعات، به سایت yaraneh.amar.org.ir مراجعه کنید و اصلاحات لازم را انجام دهید. 

 

3- پیگیری یارانه قطع شده و استعلام آنلاین یارانه در سامانه استعلام یارانه معیشتی
همان طور که گفته شد  به جز یارانه معمولی، برخی از افراد کم‌درآمد شامل دریافت کمک‌هزینه یارانه معیشتی می‌شوند. برای پیگیری پرداخت یارانه باید وارد سامانه «حمایت» به آدرس hemayat.mcls.gov.ir شوید و کد ملی، سال تولد و شماره حساب واریز یارانه را وارد کنید. افرادی که شامل دریافت یارانه نیستند، باید بار دیگر ثبت‌نام و اعتراض خود را اعلام کنند. در نهایت، وب‌سایت به کمک افزونه ارسال پیامک، اس ام اس استعلام یارانه را برای فرد ارسال خواهد کرد.

 

4- کد دستوری استعلام یارانه و پیگیری پرداخت کمک‌معیشتی
علاوه‌بر تلفن گویا و سامانه‌های آنلاین، می‌توانید با استفاده از کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* یارانه خود را استعلام کنید. توجه داشته باشید که این روش فقط با شماره تلفنی که به نام سرپرست خانوار باشد، امکان‌پذیر است. علاوه بر این، افرادی که شامل دریافت طرح کمک‌معیشتی نشده‌اند با شماره‌گیری کد #۶۳۶۹* می‌توانند از وضعیت خود مطلع شوند.

 

5- استعلام یارانه با sms بانک، مراجعه حضوری یا عابربانک‌ها
در هنگام ثبت‌نام یارانه، می‌توانید به انتخاب خود، یک شماره حساب بانک در سایت رسمی یارانه ثبت کنید. برای استعلام یارانه، می‌توان به صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کرد یا برای مطمئن شدن از واریز یارانه، ده گردش آخر را از طریق خودپرداز یا موبایل بانک استخراج کرد. با این حال، روش‌های بهتری برای استعلام وجود دارد که در هر بانک متفاوت است. 

 

6- استعلام یارانه با پیامک :

علاوه‌بر کد دستوری #۶۳۶۹*، متقاضیان می‌توانند با سیم‌کارت متعلق به صاحب خانوار، کد ملی سرپرست را به شماره 6369 پیامک کنند. همه پیامک‌های مربوط به یارانه، از طریق همین شماره اطلاع‌رسانی خواهد شد. افرادی که شامل طرح معیشتی نشده‌اند باید در 200 کلمه دلایل ناتوانی مالی و نیاز خود به دریافت کمک‌هزینه معیشتی را توضیح دهند و به همین شماره ارسال کنند.

 

 

پیام رسون :

در این مقاله به شما از روش های مختلف استعلام یارانه گفتیم تا در مواقع ضروری و نیاز داشتن به راهنمایی به سایت سامانه پیامک شیراز مراجعه کنید و این مقاله که با عنوان آشنایی با روش های استعلام یارانه است را مطالعه کنید و اطلاعات مورد نظر را دریافت کنید . 

تیم ما در نمایندگی سامانه پیامکی پیام رسون علاوه بر ارائه انواع پنل پیامکی و فروش نمایندگی سامانه پیامک ، سعی دارد تا برای مخاطبین خود هر روزه مطالب مفید را نیز به اشتراک بگذارد تا اطلاعات اشخاص در هر زمینه ای  بالا برود .

 

جهت خرید پنل اس ام اس از شیراز اس ام اس همین حالا اقدام کنید . 

 

برچسب ها: