سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 90000091 (شماره رایگان)

آموزش اصول سئو 4 با پیام رسون

1400-03-02 13:45:56 3554 0 0

در مقاله های قبل تر از سه اصول سئو صحبتکردیم و هر کدام را به طور کامل توضیح دادیم .در این مقتاه به چهارمین و مهمترین اصول سئو یعنی دامنه میپردازیم . پس اگر میخواهید با دامنه و اهمیت آن در سئو اطلاعات مفید کسب کنید تا پایان این مقاله با سامانه پیام کوتاه شیراز همراه باشید .

 

انتخاب دامنه با رعایت اصول سئو : 

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در شروع فعالیت یک سایت و کسب و کار به آن توجه کرد انتخاب دامنه درست و اصولی است.

 

دامنه چیست ؟:
 دامنه به اسم یونیک و اختصاصی سایت  شما می گویند که مخصوص به شما است. در واقع یک دامنه خوب معرف سایت و کسب و کار شماست زیرا که شما بر اساس کار خود دامنه سایت خود را انتخاب می کنید،

دامنه شاید از مهم ترین موارد در زمینه کسب و کار شما باشد  خصوصا اگر در بحث هایی مانند سایت و یا  کمک به سئو سایت باشد .

 

 

 

ویژگی های دامنه ها: 

هر دامنه شامل یک سری بدی ها و یک سری خوبی است در ابتدا به ویژگی های مثبت میپردازیم .

 

دامنه  com.  :

می توان گفت که این دامنه یک دامنه جهانی است و مورد قبول تمام جهان است و خوب در اولین مرحله هر کس این دامنه به ذهنش می آید که می توان گفت به شدت کاربردی و البته مورد قبول همه است.در حال حاضر، پسوند com. ساده ترین، امن ترین و آسان ترین پسوند موجود برای انتخاب دامنه است.

 

دامنه  ir.   :

می توان گفت کسانی که در ایران زندگی می کنند از هر لحاظ می توانند راحت باشند و دچار مشکل نمی شوند و امکان گسترش سایت در ایران را دارند حال  بماند که یک سری قانون ها و محدودیت وجود دارد ولی باز در ایران از نظر مالی و گسترش آن ساده تر است.

 

دامنه  uk.  : 

اگر لوکیشن شما انگلستان باشد و محتوایی که تولید می کنید به زبان انگلیسی باشد گوگل تشخیص می دهد شما واقعا در انگلیس هستید در نتیجه گوگل امتیازی را برای شما در نظر می گیرد.توجه کنید که اگر اسم کسب و کار شما در اسم دامین آمده باشد گاها یک گام در سئو سایت از رقبای خود پیشتر خواهید بود.

 

 

اشکالات دامنه های مختلف :

 

 دامنه ی  com.  :

از اشکالات این دامنه می توان به این اشاره کرد که با خرید آن  باید ماهیانه دامنه را  به صورت دلار شارژ کنید که این موضوع نمی تواند در ایران به صرفه باشد پس از مشکلات این دامنه به پر هزینه بودن آن می توان اشاره کرد.

 

دامنه  uk. : 

یک دامنه ای است که برای استفاده از آن حتما باید در منطقه ای ساکن باشید که جزئی از انگلیس باشد که این موضوع باعث شده است که استفاده از این دامنه بسیار پایین باشد چون محدودیت زیادی دارد زیرا  فقط کسانی که در یک منطقه خاص ساکن هستند می توانند از آن استفاده کنند.

 

دامنه ir . : 

 این دامنه از گوگل ادز حذف شده است و  دیگر شناخته نمی شود که این موضوع می تواند کسب و کار ها را تحت شعاع قرار دهد و حتی خیلی از کسب و کار ها را از بین ببرد و تبلیغات دیگر برای سایتهایی با این دامنه  خیلی سخت یا حتی غیر ممکن باشد و فقط کسانی که از قبل سایت خود را با این دامنه بالا آورده اند افرادی خوش شانس بوده اند که همچنان میتوانند سایت خود را بالا ببرند.

 

دامنه in. :

دامنه پر رمز و رازی است که فقط  کسانی  از این دامنه استفاده می کنند  که خودشان را به صورت یک شرکت مهندسی معرفی کرده باشند  ولی در باطن جوری که خودشان را معرفی می کنند  ، نیستند و شیطنت های خود را دارند که به نسبت دامنه پر رمز و رازی است که شاید خیلی از کار های غیر قانونی در آن در حال انجام باشد ولی دقیق کسی نمی داند. پس اگر با این نوع دامنه مواجه شدید خیلی مراقب باشید .

 

دامنه io. : 

یکی از دامنه های جذاب است که از سال 2018 به شدت طرفدار پیدا کرده است خصوصا در حوزه ی it  .

 

 

تاثیر سئو بر دامنه : 

در بعضی از شرایط ممکن است در یک دامنه از اصول سئو استفاده شود به عنوان نمونه استفاده از کلمات کلیدی در دامنه که شاید براتون سوال پیش بیاید که چه ارتباطی با سئو و گوگل دارد؟ ارتباطش در جذب کاربر است اینگونه نام سایت شما در ذهن ها می ماند اینگونه توجه گوگل به شما جلب می شود و  شما را به نام یک برند می شناسد که اینگونه در بالا رفتن رتبه سایت شما تاثیر گذار است و قطعا در کسب و کار شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت پس دامنه با اصول سئو می تواند به صورت غیر مستقیم بر روی سئو تاثیر گذار باشد.

 

 

اشتباهات رایج در انتخاب دامنه : 

انتخاب غیر اصولی انتخاب دامنه می تواند آثار زیانباری برای یک کسب و کار و سایت داشته باشد می توان از اشتباهات رایج در انتخاب دامنه به موارد زیر اشاره کرد:

 

1_ انتخاب دامنه بی ربط با کسب و کار:

از اشتباهات بزرگ در انتخاب دامنه می توان به این اشاره کرد که ممکن است یک شرکت برای کسب و کار خود دامنه ای را انتخاب کند که هیچ ارتباطی با کار خود ندارد به عنوان مثال می توان گفت:  مثلا کار یک شرکت سئو است ولی نامی که برای دامنه خود انتخاب می کند مرتبط با یک فعالیت دیگر است که این موضوع یک خطای بزرگ می تواند محسوب شود.

 

2_ استفاده از اعداد و نماد ها: 

ممکن است دیده باشید که در دامنه ای از اعداد و سمبل ها در آن استفاده شده است ولی در یک دامنه نمی توان از سمبل ها به جز دش استفاده کرد که استفاده زیاد از آن نیز توصیه نمی شود؛ ولی در استفاده از اعداد شما مجاز هستید ولی قطعا دامنه ای که در آن از اعداد زیاد استفاده شود قطعا فاقد اعتبار خواهد بود.

 

3_ مقایسه ی اشتباه بین دامنه ها: 

تعدادی از افراد در این فکر هستند که دامنه (.com) از بقیه دامنه ها از ارزش بالاتری برخوردار است و این توهم را دارند که همیشه بهتر است که از این دامنه در کسب و کار خود استفاده کنند ولی کاملا در اشتباه است  چون خیلی از سایت های بزرگ (.ir) هستند مانند (دیوار، علی بابا و ..) پس این تفکر کاملا غلط است.

 

4_ نوشتن دامنه به صورت فینگلیش :

یکی دیگر از موارد مهم نوشتن دامنه به صورت فینگلیش است که ممکن است این موضوع باعث شود که رتبه سایت شما در جهان بالا نیاید پس بهتر است لاتین باشد. نکته ی دیگر در استفاده از فینگلیش نوشتن دامنه بحث اسپل آن است که ممکن است مشکل ساز شود پس بهتر است که از آن در دامنه استفاده نشود. ولی شاید با خود بگویید خیلی سایت ها به این صورت نوشته شده اند پس چگونه کسب و کار موفقی دارند؟ در این حالت می توان گفت که کسی که این کار کرده است یک ریسکی را به جان خریده است و توانسته به خوبی عمل کند حتی با وجود اینکه ریسک بالایی را قبول کرده است.

 

این مقاله اخرین مبحث از اصول سئو بود که با کمک از سایت ها و بهره گیری از کتاب های مرتبط با اصول سئو ، در سایت نمایندگی سامانه پیامک نوشته شده است .

سامانه پیام کوتاه شیراز در مقالات خود سعی دارد راه کارهای مهم و تاثیر گذار در فروش و تبلیغ کسب و کارها را آموزش دهد . شما میتوانید برای یادگیری راه کارهای بیشتر به سایت خبری شیراز اس ام اس مراجعه کنید و با خواندن مقاله ها ، قدمی موثر در فروش محصولات خود بردارید .

 

جهت خرید پنل پیامک از نمایندگی سامانه ارسال پیامک همین حالا اقدام کنید .