سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 021-2842 3301

تاثیر تبلیغات پیامکی بر فروش محصول

31 تیر 1400 596 0 0

فرض کنید که صاحب کسب و کاری هستید که خدمات با کیفیت و محصولات بسیار خوبی برای عرضه با بازار دارید، اما هیچ کس محصولات و خدمات شما را نمی‌شناسد. چگونه در چنینی شرایطی می‌توانید در بازار فعالیت کنید؟

بازاریابی به شاخه های مختلفی تقسیم میشود که بدون شک تبلیغات پیامکی یکی از بهترین آن‌ها است. اهمیت تبلیغات به حدی است که در بسیاری از موارد شرکت‌های بزرگ تا بیش از 50 درصد درآمد خود را صرف هزینه‌های تبلیغاتی می‌کنند اما اگر کسی بخواهد برای بیزینس خود تبلیغات پیامکی را انتخاب کند به هیچ وجه نیاز به پرداخت هزینه های گزاف را ندارد . 

در این مقاله با پیام رسون همراه باشید چراکه میخوایم به اهمیت تبلیغات پیامکی بپردازیم .

 

رابطه مستقیم تبلیغات پیامکی با فروش بیشتر : 

برای اینکه تأثیر تبلیغات پیامکی بر فروش بیشتر محصول را بررسی کنیم، ابتدا باید اهداف تبلیغاتی را به خوبی بشناسیم. ابزارهای تبلیغاتی مانند پیامک تبلیغاتی، تبلیغات در فضای مجازی، تبلیغات چاپی و … هر یک بخشی از این اهداف را میسر می‌کنند و به این ترتیب می‌توانند تأثیر زیادی بر افزایش فروش محصولات شما داشته باشند. اهداف تبلیغاتی به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 

1- هدف اطلاع رسانی دهنده (آگاهی از مزیت‌های شما، معرفی شرکت و محصولات یا خدمات)

2- هدف ترغیب کننده ( تشویق مشتری به ارتباط گرفتن با شما )

3- هدف یادآوری کننده (یادآوری برند و محصول در ذهن مشتری)

 

در بررسی تأثیر تبلیغات بر فروش محصول، می‌توان هر سه مورد را هدف گرفت با این حال اهداف ترغیب کننده در اولویت هستند.تبلیغات پیامکی  یکی از معدود ابزارهای تبلیغاتی مؤثر در فروش محصول است که همه اهداف اطلاع رسانی دهنده، ترغیب کننده و یادآوری کننده را شامل می‌شود.

حال به توضیح  هریک از هدف هایی که در بالا ذکر شد میپردازیم : 

 

1- هدف از اطلاع رسانی : 

شاید اصلی‌ترین نقش تبلیغات در فروش محصولات، افزایش آگاهی از برند است که در نهایت منجر به تبدیل شدن مشتریان به خریداران وفادار خواهد شد. آگاهی از برند و آگاهی از ویژگی‌های محصولات و خدمات می‌تواند از طریق برجسته‌تر کردن مزایای آن‌ها انجام گیرید. روش‌های متعددی برای اینکار وجود دارد که نمایندگی سامانه پیام کوتاه  یکی از بهترین آن‌ها است. با استفاده ازسامانه پیام کوتاه شما می‌توانید مشتریان خود را به دسته بندی های مختلفی تقسیم کنید و برای هریک از آن‌ها به صورت اختصاصی ارسال پیامک داشته باشید . برای مثال اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی بزرگ با محصولات متعدد هستید، می‌توانید محصولات هر دسته را برای دسته خاصی از افراد تبلیغ کنید. این موضوع علاوه بر آگاهی از برند موجب فروش بیشتر محصولات نیز خواهد شد.

 

 

2- هدف از ترغیب کننده :

زمانیکه تعداد زیادی از افراد کسب و کار خود را شروع میکنند مسلما  مشابه آن در  بازار وجود داردو خریدار آن کالا هم وجود دارد . اما برای متقاضی و خریدار تنها آگاهی از برند و اطلاعات محصول کافی نیست و کسب و کارها باید از طریق روش‌های تبلیغاتی مشتریان خود را به خرید محصولات ترغیب کنند. می‌شود تأثیر تبلیغات بر فروش محصول را به طور واضح در شرکت‌هایی که مرتباً در حال اطلاع رسانی در مورد دلایل برتری محصولات خود در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار هستند، مشاهده کرد.برای مثال تبلیغاتی که اپل در رقابت با سامسونگ یا مایکروسافت برای محصولات خود در نظر گرفته است. نتیجه این تبلیغات این است که اپل به تنهایی بیش از 22 درصد بازار فروش تلفن‌های همراه جهان را در اختیار دارد.

 

3- هدف از یاداوری کردن : 

یادآوری محصولات به مشتریان سابق یکی دیگر از موارد نشان دهنده تأثیر تبلیغات بر فروش محصول است. طبق آمار شانس فروش محصولات به مشتریان سابق بیش از 1.5 برابر بیشتر از شانس فروش محصولات به مشتریان جدید است. به همین دلیل قطعاً این روش تأثیر زیادی بر رشد فروش محصولات خواهد داشت. برای مثال کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند با استفاده از لینک  به راحتی برای مشتریان خود اطلاعات مختلف را از طریق پیامک ارسال کنند و آن‌ها را نسبت به تخفیف‌های جدید، محصولات مشابه محصولاتی که قبلاً خریدار کرده‌اند آگاه نمایند. همچنین این پیامک‌ها می‌توانند حاوی درخواست‌هایی برای تشویق به خرید مجدد از فروشگاه آنلاین هم باشد.

 

 

سامانه پیام کوتاه شیراز : 

در این مقاله به بررسی تأثیر تبلیغات بر فروش محصول پرداختیم. تنها تولید و فروش کالا نمی‌تواند در عصر حاضر کافی باشد، حتی اگر آن محصول از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد بازهم لازم است تا از طرق مختلف مردم را از وجود چنین کالایی آگاه سازیم. از آنجا که امروزه بحث رقابت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و شاهد تعدد کسب و کارهای مختلف در حوزه‌های گوناگون هستیم  می‌توان گفت تبلیغات کارآمد و هوشمندانه  عامل موفقیت در این رقابت می‌باشد. یکی از بهترین روش‌های تبلیغات مؤثر در فروش محصول، تبلیغات پیامکی است که علاوه بر کم هزینه بودن امکان استفاده از آن در انواع استراتژی‌های تبلیغاتی نیز وجود دارد. 

در همین راستا سامانه پیام کوتاه شیراز با ارائه بهترین استراتژی ها و مشاوره ها به صاحبین کسب و کار ، آنها را تا رسیدن به فروش مد نظرشان یاری و همراهی خواهد کرد .

 

جهت خرید پنل پیام کوتاه از نمایندگی سامانه پیام کوتاه اینجا را کلیک کنید . 

برچسب ها:
سامانه پیامک پیام رسون

سهم شما از فروش آنلاین چقدر است؟
برای مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید

021-2842 3301
آخرین مطالب