سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 021-2842 3301

دستگاه پنل اس ام اس چیست ؟

27 اسفند 1399 482 0 0

اگر  برای کسب‌وکارتان از سامانه پیام کوتاه شیراز استفاده می‌کنید، بهتر است درباره دستگاه های مورد استفاده آن بیشتر آشنا شوید.

یکی از  دستگاه مهم در سامانه پیام کوتاه شیراز، دستگاه پنل اس ام اس است ، که در این  مقاله پیام رسون به توضیح کامل این دستگاه ، برای اشنایی بیشتر شما پرداخته است . 

پس تا پایان این مقاله با سامانه پیامکی شیراز همراه باشید.

 

دستگاه پنل اس ام اس چیست؟

دستگاه پنل اس ام اس در اصل یک مودم GSM است که بدون سیم کارت  یعنی با  اینترنت وایرلس کار می‌کند. کار با این  دستگاه چندان هم سخت نیست و ارسال پیام را از طریق امواج رادیویی انجام می‌دهد. این دستگاه با سیم‌کارت فعال می‌شود و بعد از فعال شدن، کاربر می‌تواند برای مخاطبین و بانک‌شماره‌هایش پیام ارسال کند.

این دستگاه عمدتاً برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی استفاده می‌شود اما محدودیت‌های جدی هم دارد که در ادامه پیام رسون به این موارد محدودکننده اشاره می‌کند.

 

 

محدودیت دستگاه‌های ارسال پیامک : 

استفاده از دستگاه پنل اس ام اس بر اساس دستور مستقیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ممنوع است. اما علاوه بر منع استفادۀ دستگاه از طرف وزارتخانه مربوطه، این مودم محدودیت‌های مهمی هم دارد که موجب شده تا کاربران ترجیح دهند به جای GSM از پنل پیامکی استفاده کنند.

حال با این محدودیت ها بیشتر آشنا شوید.

 

1- نیاز به سیم‌کارت:

استفاده از دستگاه پنل اس ام اس نیاز به سیمکارت دارد، یعنی شما در هر ساعتی که بخواهید پیامک بفرستید باید حتما خود دستگاه و یک سیمکارت فعال همراه داشته باشید.

این در صورتی است که پنل پیامکی اصلاً چنین محدودیتی ندارد و کاربر تنها با دسترسی به اینترنت از طریق گوشی، تبلت یا کامپیوتر می‌تواند وارد پنل شود و برای مخاطبانش اس ام اس تبلیغاتی یا خدماتی ارسال کند.

 

2- محدودیت ارسال:

کاربر با دستگاه مودم GSM فقط تا 30 تا پیامک می‌تواند ارسال کند و در صورت بیشتر شدن پیام‌ها ممکن است خط او از طرف اپراتور مسدود شود. این مودم‌ها بر خلاف پنل اصلاً کاربرد تبلیغاتی ندارند، برای همین در صورت ارسال پیامک با تعداد بالا خط غیرفعال می‌شود.

 

3- نداشتن خط اختصاصی:

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌های دستگاه پنل اس ام اس نداشتن خز اختصاصی  است. خط اختصاصی امکان دریافت پاسخ از طرف مخاطب را دارد، برای همین معمولاً برگزاری قرعه‌کشی، نظرسنجی و موارد مشابه که نیاز به دریافت پاسخ مخاطب دارد با خط اختصاصی انجام می‌شود.

دستگاه مودم GSM امکان فعال کردن خط اختصاصی را ندارد، برای همین اگر در تبلیغات پیامکی  کسب‌وکارتان به واکنش‌ها و پاسخ مخاطب نیاز دارید، این دستگاه برای شما کارآمد نخواهد بود.

 

4- دسترسی نداشتن به ماژول‌ها : 

همانطوری که می‌دانید پنل پیامکی ماژول‌های مختلفی دارد که برای کاربر امکانات مختلفی از جمله ارسال اس ام اس به بانک شماره‌های به‌روز، ارسال اس ام اس  منطقه‌ای ، ارسال پیامک با فیلتر سن و جنس، ارسال اس ام اس به کد پستی ، ارسال انبوه پیامک به محله ، ارسال برای مشاغل خاص  یا حتی به صورت زماندار را فراهم کرده است. اما بر خلاف سامانه پیامکی، دستگاه پنل اس ام اس به هیچ کدام از این ماژول‌ها دسترسی ندارد و شما صرفاً می‌توانید به یک‌سری شماره‌ها پیامک مشخصی را به صورت محدود بفرستید.

مثلاً اگر می‌خواهید برای کسب‌وکارتان تنها به محله‌های اطراف پیام بفرستید یا روی تبلیغات در گروه خاصی از مشاغل و اصناف تمرکز کنید، مودم GSM نمی‌تواند به شما کمک کند.

 

5- ارسال پیام بر خلاف قانون: 

همانطوری که می‌دانید برخی از کاربران همراه اول در لیست سیاه یا بلک لیست مخابرات هستند، یعنی دریافت پیام‌های تبلیغاتی‌شان را مسدود کرده‌اند. حالا شما با مودم GSM می‌توانید برای این شماره‌ها پیامک ارسال کنید ولی این مورد قانونی نیست و به نوعی مزاحمت است، زیرا بر خلاف میل کاربر برای او پیامک تبلیغاتی ارسال می‌شود.

 

6- دستگاه باید همیشه همراهتان باشد : 

اگر بخواهید تبلیغات اس ام اسی خود را با مودم GSM بفرستید، همیشه باید این دستگاه را همراه داشته باشید که این خود معضل و محدودیت بزرگی است. از طرفی هم اگر سیم‌کارت بسوزد یا شارژ دستگاه تمام شود و به پریز برق دسترسی نداشته باشید، دیگر نمی‌توانید پیامک ارسال کنید و دستگاه خاموش می شود.

برای همین می‌توانیم بگوییم که علاوه بر محدودیت استفاده از ابزارها، خود دستگاه GSM هم در شرایط خاصی فعال است و می‌تواند محدودیت جدی داشته باشد. در نتیجه با توجه به محدودیت‌های جدی دستگاه پنل اس ام اس شاید بهتر باشد به ثبت‌نام سامانه پیامکی فکر کنید. زیرا بعد از این محدودیت‌ها می‌خواهیم مطلب دیگری را هم به شما بگوییم!

 

7- ممنوعیت استفاده از دستگاه پنل اس ام اس : 

استفاده از دستگاه پنل اس ام اس بر اساس دستور مستقیم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ممنوع است. اما علاوه بر منع استفاده از دستگاه با دستور وزارتخانه مربوطه، این مودم در مقایسه با سامانه پیامکی هم محدودیت‌های مهمی دارد که موجب شده تا کاربران ترجیح دهند به جای GSM از پنل پیامکی استفاده کنند.

 

 

این یک سری از ممنوعیت ها در مورد دستگاه پنل اس ام اس بوده ، اما نمایندگی پیامک شیراز برای این سری محدودیت ها نیز راه حل هایی را دارد که در مقاله های بعدی به توضیح کامل انها میپردازد . 

 

برای اطلاعات بیشتر از نحوه خرید پنل اس ام اس شیراز به سایت  نمایندگی  پیام کوتاه شیراز مراجعه کنید .

 

سامانه پیامک پیام رسون

سهم شما از فروش آنلاین چقدر است؟
برای مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید

021-2842 3301
آخرین مطالب