سامانه پیامک پیام رسون

پیشرفته ترین سامانه پیام کوتاه در ایران

اگر با روش های درست به بازاریابی پیامکی بپردازید، نه تنها مزاحم مشتری نیستید، بلکه برای او مفید هم خواهید بود. مطالب وبگاه ما را دنبال کنید تا از این موضوع مطلع شوید.

هم اکنون، برای مشاوره رایگان تماس بگیرید: 021-2842 3301

تفاوت وب سرویس و ای پی آی

10 اسفند 1399 524 0 0

api و وب سرویس :

  ای پی آی و وب سرویس دوتا از  پرکاربردترین واژه ها  در دنیای برنامه نویسی هستند و افرادی که به نوعی در این حوزه با آن  ارتباط دارند ، حتماً با این واژه‌ها آشنایی دارند. شباهت‌های نزدیک بین این دو وجود دارد که همین امر  باعث شده بسیاری از افراد وب سرویس و ای پی آی را با هم اشتباه بگیرند. به همین دلیل  سامانه پیام کوتاه شیراز تصمیم گرفته‌ تا تفاوت API و Web Service را شرح دهد  و شما را با مفهوم هرکدام از آن‌ها بیشتر آشنا کند . در ادامه این مطلب همراه پیام رسون باشید

 

تفاوت api و وب سرویس چیست؟

به طور کلی  ای پی ای و  وب سرویس هر دو جزو ابزارهای ارتباطی هستند که به طور گسترده در دنیای وب و سرور مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما تفاوت  اصلی آن‌ها در نوع ارتباطی است که ایجاد می‌کنند. API رابط بین اپلیکیشن های مختلف است در واقع می‌توان گفت دو سمت ارتباط API اپلیکیشین هایی هستند که برای انجام کار ها  به هم نیاز دارند.

 

 اما وب سرویس ارتباط بین دو ماشین (کلاینت و سرور) را در شبکه برقرار می‌کند. برای مثال زمانی که در حال استفاده از سامانه اس ام اس شیراز  برای رشد کسب و کار خود هستید، این وب سرویس است که تعامل بین ماشین‌های مختلف را برقرار می‌کند.

 

تعریف API نحوه استفاده از آن  :

Application Programming Interface که به صورت مخفف API ا نامیده می‌شود ،  و همان طور که گفته شد رابطی است که به اپلیکیشن ها یا نرم افزارها اجازه می‌دهد تا با نرم افزارهای دیگر ارتباط برقرار کنند. در زبان فارسی ما به ای پی آی، واسط برنامه نویس نرم افزار کاربردی گفته می‌شود . افراد حرفه‌ای از عبارت ساده شده واسط برنامه نویسی برای اشاره به API استفاده می‌کنند.

 

به طور کلی در تعریف تخصصی‌تر، ای پی آی ها باید گفت : مجموعه‌ای از توابعی هستند که به برنامه‌های کاربردی امکان دسترسی به  ویژگی‌های یک نرم افزار دیگر را می‌دهند که برای ارائه  نیاز به یک سایت اینترنتی، سیستم عامل دارد . از این رو شباهت و نزدیکی زیادی با وب سرویس‌ها دارند. 

 

 ای پی آی های تحت وب چیست؟

یکی از دلایلی که تشخیص تفاوت ای پی آی و وب سرویس را سخت می‌کند، به وجود آمدن وب ای پی آی  است. در ابتدا API ها تنها در برنامه نویسی نرم افزارهای آفلاین کاربرد داشتند.      برای مثال ای پی آی های ویندوز به برنامه نویسان اجازه می‌دهند تا برای توسعه و نوشتن برنامه‌های جدید از قابلیت‌ها و سرویس‌های سیستم عامل مایکروسافت استفاده کنند.

 

با این حال در سال‌های اخیر نوع دیگری از ای پی آی  ها به نام وب ای پی آی  به وجود آمده‌اند که توسط سرویس دهندگان بزرگ مانند گوگل عرضه می‌شود و کاربردهای فراوانی دارند. با استفاده از وب ای پی آی می‌توان از اطلاعات، امکانات و داده‌های یک نرم افزار قرار گرفته در وب استفاده کرد. برای مثال ای پی ای  نقشه گوگل یکی از پرکاربردترین وب ای پی آی ها است.

 

چند نمونه از API های معروف :

گوگل، فیسبوک، اپل، آمازون، توییتر، مایکروسافت و بسیاری دیگر از سرویس دهندگان بزرگ برای اینکه بتوانند امکان استفاده از سرویس‌های خود را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان فراهم کنند، از API استفاده می‌کنند. چند نمونه زیر از ساده‌ترین و پرکاربردترین نمونه‌های Web API هستند:

 

طراحی پلاگین برای فیسبوک یا وردپرس

 

استفاده از امکانات نقشه گوگل در سایت‌ها {از جمله پنل پیامک شیراز }

 

استفاده از قابلیت جستجوی گوگل در سایت

 

عضویت در سایت‌های مختلف با استفاده از حساب گوگل یا فیسبوک بدون نیاز به ساخت اکانت

 

به این ترتیب تقریباً همه کسب و کارهای مرتبط با اینترنت به نوعی در حال استفاده از ای پی آی  هستند. زمانی که شغل پردرآمدی مانند نمایندگی پیام کوتاه شیراز را شروع می‌کنید و به کسب درآمد از طریق فروش پیامک در سایت خود می‌پردازید، در واقع درحال استفاده از تعداد زیادی API به صورت همزمان هستید.

 

 

آشنایی با ویژگی‌های وب سرویس و تفاوت آن با ای پی آی :    

 

مهم‌ترین ویژگی وب سرویس نیاز آن به شبکه‌ای از کامپیوترها است. در حالی که در ای پی آی اینگونه نیست.

حال به چند  ویژگی‌های اصلی  Web Service ها می‌پردازیم :

1_امکان ارائه سرویس تحت وب در سایت‌های دیگر

 

2_ ایجاد ارتباط سریع و آسان بین نرم افزارها

 

3_عدم وابستگی به سیستم عامل و زبان برنامه نویسی

 

4_ استفاده از پروتکل‌های خاص برای برقراری ارتباط

 

5_ عدم نیاز به منابع بیرونی

 

6_ استفاده از XML و HTTP به عنوان پلتفرم اولیه

 

چند نمونه وب سرویس معروف؛

وب سرویس‌ها مانند API ها کاربردهای بسیار زیادی در دنیای وب دارند. ما به صورت روزانه ممکن است از ده‌ها وب سرویس بدون اینکه مطلع باشیم استفاده کنیم. در اینجا به چند نمونه از وب سرویس‌های معروف اشاره می‌کنیم:

 

1_ وب سرویس پیامک

 

2_ وب سرویس بلیط قطار

 

3_ وب سرویس بلیط اتوبوس

 

4_ وب سرویس هتل‌های داخلی و خارجی

 

5_ وب سرویس بلیط هواپیما

جدایی از همه این ویژگی ها، زمانی‌ که از خطوط خدماتی که برای ارسال پیامک‌ها بدون نگرانی از قرار گیری در بلک لیست مخابرات استفاده می‌شود  نیز می‌توانند یک وب سرویس اشتراکی باشند.

 

شما مستوانید با استفاده از امکانات وب سرویس ارسال پیامک  انبوه تبلیغاتی کسب و کار خود را رونق دهید.

 

جهت خرید پنل پیامک شیراز از سامانه پیام کوتاه شیراز اینجا را کلیک کنید .

09172172039

02128423301

سامانه پیامک پیام رسون

سهم شما از فروش آنلاین چقدر است؟
برای مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید

021-2842 3301
آخرین مطالب